سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
آيا كيست مويي حتما بايد جراحي شود؟ انواع جراحي هاي كيست مويي را بشناسيد درمان بيشتر

آيا كيست مويي حتما بايد جراحي شود؟ انواع جراحي هاي كيست مويي را بشناسيد

جراحي كيست مويي روش هاي گوناگوني دارد. هر كدام از روش هاي جراحي بنا بر ناحيه آلوده شده به كيست, سايز رشد كرده كيست, مقدار عفوني شده ناحيه و بقيه موارد انتخاب مي شوند. در ادامه انواع روش هاي جراحي كيست مويي را كمي توضيح مي دهيم ابتدا اين فايل را مي توانيد دانلود كنيد: دانلود كيست پيلونيدال

جراحي كيست مويي به روش باز: با توجه به شرايط بيمار در اين روش از بيهوشي عمومي يا بي حسي موضعي استفاده مي كنند. اين روش مي تواند كيست هاي آلوده را كامل بردارد. بعد از اينكه كيست ها تخليه شدند, ناحيه عمل بخيه زده نمي شود و همانطور باز نگه داشته مي شود. پس تونل و حفره خالي شده كيست مويي به صورت سر باز مي ماند تا از سطح هاي پاييني شروع به ترميم كند و لايه لايه خالي خالي را پر كند.

گشادي اين حفره خالي برخي مواقع به اندازه يك نخود و برخي مواقع هم تا اندازه يك پرتقال مي رسد. اين حفره خالي در طول يك هفته ماده هايي را از خودش ترشح مي كند كه رفته رفته اين مواد كاهش مي يابند. به همين خاطر هر روز بايد محل كيست تخليه شده پانسمان و تميز شود.

مزيت جراحي كيست مويي به روش باز اين است كه در آن احتمال برگشت كيست مويي خيلي كم است. زيرا همه كيست مويي و بافت هاي آلوده و تحت تاثير اطراف آن هم كاملا حذف مي شود. باز بودن محل زخم هم كمك مي كند تا چرك ها و عفونت هاي ناحيه به صورت كامل خالي شوند.

عكس كيست مويي

جراحي كيست مويي به روش بسته: در اين روش  جراحي ناحيه آلوده كيست مويي به صورت بيضي برش داده مي شود و مثل جراحي باز كيست ها كاملا تخليه مي شوند. اما بعد از تخليه محل هاي برش داده شده به هم بخيه مي شوند. اين روش هم مزيتي كه دارد اين است كه بهبودي سريعتر اتفاق مي افتد. بيشتر بخوانيد: معرفي جراحي نيمه بسته

عيب آن هم اين است كه بخيه ها و زخم ها معمولا باز شده و عفوني مي شوند. پزشك براي اينكه جلوي عفوني شدن ناحيه مورد نظر را بگيرد قبل از عمل به بيمار آنتي بيوتيك مي دهد.

روش جراحي پلاستيك: از اين روش براي كيست هاي حجيم و پيشرفته استفاده مي شود. در اين روش از جراحي پلاستيك و روش ترميم فلپ كمك مي گيرند تا محل كيست را مسدود كنند. اين روش عيبي كه دارد اين است كه بيمار مجبور است مدت زيادي را در بيمارستان بماند. اما مزيت آن اين است كه شانس موفقيت در آن زياد است.

روشي براي كيست مويي هاي حاد: در اين روش ناحيه آلوده شده كيست مويي را از وسط نصف مي كنند و مواد داخل كيست ها را تخليه مي كنند. در اين روش ممكن است محل كيست التهاب داشته باشد و اين التهاب نگذارد كيست كامل خالي شود. به همين خاطر احتمال برگشت كيست در اين روش هست. اما مزيتش اين است كه نيازي به بستري شدن بيمار ندارد و بيمار زود مرخص مي شود.

آيا كيست مويي حتما بايد جراحي شود؟

هزينه عمل جراحي كيست مويي

هزينه عمل جراحي كيست مويي هم بعد از معاينه و بررسي كامل پزشك متخصص مشخص مي شود. بعد از تشخيص بيماري شما پزشك درمان مناسب را براي شما تعيين خواهد كرد و هزينه هاي آن درمان را هم براي شما بيان خواهد كرد. همه اين موارد براي عمل جراحي كيست مويي هم صادق است.

ولي نكته اي كه در تعيين هزينه مهم است اين كه شايد هزينه عمل جراحي كيست مويي با ساير روش هاي درمان كيست مويي مانند روش ليزر تفاوت قيمتي بارزي نداشته باشد. ولي همه چيز مربوط به مقدار هزينه نيست. آساني عمل و آسودگي بيمار در برابر هزينه اي كه مي پردازد, مهم تر است.

آيا كيست مويي حتما بايد جراحي شود؟

تشخيص اينكه كيست مويي بايد جراحي شود يا نه, به عهده پزشك متخصص است. پزشك هم با توجه به شرايط و پيشرفت و اندازه كيست تشخيص خودش را اعلام مي كند. در مواردي بهتر است از روش هاي جراحي براي درمان كيست مويي استفاده كرد و در مواردي هم مي توان از ليزر براي درمان استفاده نمود. هر تصميمي بايد با مشورت با پزشك گرفته شود. براي درك بيشتر مي توانيد به تبيان مراجعه كنيد.

منبع:

[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۳۵:۳۹ ] [ ارميتا ]

[ نظرات (0)نظرات (0) ]

[ ]