سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
از كجا بفهميم كيست مويي داريم؟ درمان بيشتر

از كجا بفهميم كيست مويي داريم؟

كيست مويي در ابتدا هيچ علامت خاصي از خودش نشان نمي دهد. پس خيلي از بيمارها از ما مي پرسند اكجا بفهميم كيست مويي داريم؟ درست است كه كيست مويي هيچ علامت خاصي از خودش بروز نمي دهد ولي باز مي توانيد بفهميد كه به كيست مويي مبتلا شده ايد يا نه.

اگر احساس كرديد كه يك توده بدون درد در ناحيه انتهايي ستون فقرات تان ظاهر شده, اين نشانه ابتدايي آن است كه كيست مويي در حال شكل گيري است. اگر در اين زمان به پزشك مراجعه كنيد دكتر متخصص با تشخيص درست آن را تاييد يا رد كند. پس اگر توده اي را در اين ناحيه احساس كرديد دست به كار شويد و خودتان را براي تشخيص قطعي به پزشك برسانيد.

چون اگر در اين زمان كاري نكنيد علائمي كه بعدا در اين ناحيه ظاهر مي شوند با درد و تورم هاي آزار دهنده همراه خواهند بود. البته احتمال دارد در ابتدا درد و التهاب اين ناحيه بسيار ناچيز باشد ولي يكدفعه بفهميد كه التهاب بزرگ تر شده و درد زيادي را هم را تحمل كنيد.

از كجا بفهميم كيست مويي داريم؟

درد و تورم ايجاد شده بر اثر كيست و آبسه به اندازه اي زياد خواهد بود كه شما را از كارهاي روزمره خواهد انداخت. حتي نخواهد گذاشت درست بخوابيد يا بنشينيد و بايستيد. پس اگر هر گونه احساسي ابتدايي از علائم كيست مويي در خودتان كرديد حتما پيگير باشيد و سريعا به دكتر مراجعه كنيد. چون عفونت هاي كيست مويي به سرعت زيادتر مي شوند و مجبوريد دردهاي آزاردهنده زيادي را تجربه كنيد.

 

البته بيمارهايي هم بودند كه سر وقت به ما مراجعه كردند و ما با معاينه و ديدن علامت هاي ظاهري كيست مويي زودتر دست به كار شده ايم و با تشخيص بيماري بهترين روش هاي درماني را براي آنها انجام داده ايم.

پس از گودي كوچك پوست انتهاي ستون فقرات غافل نشويد. هر گونه تحريكي و آلودگي در اين ناحيه مشاهده كرديد به پزشك مراجعه كنيد. بعد از آلوده شدن روي كيست يك مايع چركي يا آبسه چركي ايجاد مي شود كه بسيار اذيت كننده است. در ادامه به صورت متخصر علامت ها و نشانه هاي كيست مويي را براي شما بيان مي كنيم تا با كمك اين نشانه ها بفهميد كه كيست مويي داريد يا نه.

  • درد زياد موقع نشستن يا ايستادن
  • التهاب و گرماي زياد در ناحيه كيست
  • قرمز شدن ناحيه مورد نظر و زخمي شدن پوست اطراف آن
  • بيرون آمدن ترشح هاي خوني و چركي بد بو از ناحيه كيست
  • بيرون آمدن مو از محل كيست
  • به وجود آمدن سوراخ در روي پوست اين ناحيه
  • داشتن تب كم
  • مشاهده و احساس رطوبت عير عادي در پايين كمر

[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۳۱:۴۴ ] [ ارميتا ]

[ نظرات (0)نظرات (0) ]

[ ]